loader image

Tuchler (konstrukcja 1)

Firma Franz Tüchler z siedzibą w Wiedniu specjalizuje się w zaopatrzeniu w specjalistyczne materiały inscenizacyjne, poszukiwane przez: teatry, centra TV, domy kultury, obiekty widowiskowe, obiekty rozrywkowe, hotele i inne

– Zgodnie z życzeniami Zamawiającego z materiałów firmy Franz Tüchler szyjemy okotarowania, horyzonty, posadzki sceniczne, kurtyny (w tym stylowe). Firma Franz Tüchler zaopatruje nas w taśmy klejące : do podłogi dla baletu (nie pozostawiające kleju po oderwaniu), taśmy klejące GAFFA , taśmy fluorescencyjne, taśmy maskujące okablowanie.

Firma Franz Tüchler wykonuje mechanizmy sceniczne w tym mechanizmy kurtynowe (Teatr Narodowy). Popularnym produktem firmy Franz Tüchler na polskim rynku są składane aluminiowe podesty, zwłaszcza wodoodporne z blatami anty poślizgowymi podesty Handy Open Air. Podesty te posiadają polski certyfikat na trudno zapalność. Certyfikat TUV potwierdza możliwość obciążania podestów Handy do 750 kg/m 2. Amfiteatralna widownia ponad istniejącymi fotelami budowana jest podestami Handy do spektakli Krystiana Lupy w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

W ofercie firmy Franz Tüchler są kurtyny i aranżacje z wykorzystaniem światłowodów. Wspólnie z firmą HOAC firma Franz Tüchler dostarcza składane aluminiowe sceny obrotowe z napędem elektrycznym, regulacją szybkości i zmianami kierunku (Teatr Nowy – Łódż).

Wspólnie z firmą Wenger firma Franz Tüchler oferuje składane dla małych scen i wielkie dla wielkich scen muzycznych i koncertowych muszle koncertowe. W ofercie firmy Franz Tüchler są również pulpity do nut.

Materiały inscenizacyjne:
• dwustronne podłogi dla baletu z PVC szer. 2 m (znajdują się w teatrach muzycznych, w teatrach dramatycznych, w szkołach baletowych, domach kultury i innych)
• bawełniane tkaniny horyzontowe, bezszwowe o szerokości do 12 m
• bawełniane tkaniny na posadzki sceniczne, w tym antypoślizgowe
• tiule bawełniane w kolorach: biały, czarny, szary o szerokości do 12 m (bardzo popularne w polskich teatrach muzycznych i dramatycznych)
• tiule PVC (stosowane na scenach zewnętrznych, również jako reklamy uliczne z nadrukami)
• ekrany kinowe – Bianco Microforato
• ekrany do projekcji Video – Bianco Ottico
• ekrany do projekcji przedniej i tylnej z folii: Cielo, Temporale, Temporale Fume, Panorama, Nebbia, Notturno, Ghiaccio. Ekrany często wykorzystywane w inscenizacjach teatralnych, wykańczane zgodnie z życzeniami zamawiającego. Wymienione wyżej folie różnią się kolorem. W inscenizacjach scenicznych folie te są wykorzystywane również na okotarowania prześwietlane projekcją od tyłu (Teatr Studio Warszawa). Folia Notturno (czarna) zawieszona w formie gładkiego paldamentu, może być użyta do projekcji video tekstów tłumaczenia (Teatr Dramatyczny Warszawa)
• welury (plusze) o bogatej kolorystyce, zróżnicowane gramaturą i fakturą tkanina MOLTON (100% bawełna), tkanina neutralna dla światła (lepsza i tańsza od pluszu na okotarowanie sceny). Pełne okotarowanie sceny czarną tkanina MOLTON wykonane jest do przedstawienia „CATS” w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie.
• welur poprawiający emisję dźwięku ze sceny: ECHOSAMT Velour Sound-Reflection
• tkaniny dobrze przepuszczające dźwięk, na kurtynki formatujące ekran kinowy, na osłony głośników

MOLTON kolor czerwony

MOLTON kolor niebieski

MOLTON kolor niebieski

MOLTON kolor czerwony

MOLTON kolor czerwony

MOLTON kolor niebieski